Kekova Tekne Turu

Anasayfa »

Kekova Tekne Turu

Teknemizle yapabileceğiniz Kekova tekne turu unutulmaz bir gün  geçirebilirsiniz. Türkiye’nin önemli turizm şehirlerinden olan Antalya’nın Kaş – Demre ilçeleri arasında bulunan Kekova , tarihi zenginlikleri ve tertemiz koyları ile binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilmektedir.Kekova tekene turu fiyatları ve tur programı için bizi hemen arayabilirsiniz.

Kekova , Üçağız, Batıkşehir , Simena, Kaleköy, Akvaryum koyu ve Tersane koylarını içine alan Kekova bölgesi Likya, Roma ve Bizans dönemine ait tarihi lahitleri ziyaret edip ardından, güzel dondurma yiyebilirsiniz. Kaş Kekova tekne turu ile hem tarihi gezi hem turkuaz deniz keyfi bir arada

Kaş Kekova tekne turu fiyatları veya tur bilgileri hakkında bilgi almak için bizi aramaktan çekinmeyiniz.

Rezervasyon   WhatsApp

Kekova tekne turu fiyatları 2022
kas kekova tekne turları

Kekova Turu Bilgileri

Turun Adı: Kekova Tekne Turu – Günlük
Tur Buluşma Noktası: Kaş yat limanı / Bermuda Boat satış standı
Buluşma Saati: 09.45
Kalkış Saati: 10.00
Dönüş Saati: 18.00
Öğle Yemeği Dahil: Mangalda Balık ( levrek /çupra ) yada tavuk şiş seçeneğinizin yanında   pilav salatası  ve 4 çeşit mezeyi açık büfe olarak servis ediyoruz. 5 çayı ve kurabiye ikramı fiyatlara dahildir)

Kekova Tekne Turu Fiyatları:

Tur Ücreti Kişi Başı : 400 TL

Teknemiz müziksizdir. Sessiz sakin bir tur geçirmek isteyen müşterilere hitap eder, +9)yaş ve üzeri çocuklar tura katılabilir. Teknemiz Maks.35 kişiliktir. Her Müşterimiz için Şezlongumu ya da locamız bulunmaktadır.

Kaş Kekova Tekne Turu Programı

Kaş Kekova tekne turu esnasında gezilen koylar aşağıda verilmiştir.


Tur Başlangıcı

Sabah 09.45’de Kas limanındaki Bermuda Boat standında buluşup ,saat 10’00’da hareket ediyoruz Kaş ve Kekovanın eşsiz mavi denizine açılıyoruz.

İnönü Koyu

Yaklaşık 40 dakikalık seyirden sonra, içinde bir kanyon ve mağara bulunan İnönü koyuna varıyoruz . Burada 30 dakikalık yüzme ve snorkeling molası veriyoruz.

Akvaryum Koyu

Akvaryum koyu . Hemen Kekova’nın girişinde bulunan bu koyda 60 dakikalık yüzme ve yemek molası veriyoruz,Sizler akvaryum koyunu keşfederken personelimiz yemeklerimizi hazırlıyor.Yuzme molasından sonra 7 çeşit açık büfe yemeğimiz mezeler salatalar ve ızgara çeşitlerimiz sizleri bekliyor.

Tersane Koyu

Kekova adasının başlangıcında bulunan tersane koyunda eski bir kilise apsisi ,koyun sağında ve solunda kale ve duvar kalıntıları mevcuttur.Denizin içerisindede küçük duvar kalıntıları vardır.Yarım saat yüzme ve şnorkel molası.

Batıkşehir

Batıkşehir Kekova adasının kenarında ve yaklaşık 2 km uzunluğa sahiptir.MÖ 2000 yıllarda oluşan depremler sonucu şehir denizle beraber olmuş ve ismini de batıkşehir olarak almıştır.Denizin içerisinde likya limanı duvarı haricinde kalıntı yoktur,kalıntılar su seviyesınde yada adanın eteğine doğru uzanmaktadır.Burada Likya,Roma ve Bizans dönemine ait ev ve dükkanların kalıntılarını,Bizans dönemine ait kilise kapısını ,likya dini tapınaklarını ,su sarnıçları ve kuyularını görebılır, fotoğraflayabilirsiniz.Batıkşehirde durmak ve yüzmek de tekne trafiğinden dolayı yasaktır.Rehberimiz Batıkşehirin tarihini Türkçe ve İngilizce müşterilerimize anlatacaktır.

Simena

Simena da 1 saatliklik bir mola vermekteyiz. . Bu sürede Simena kalesine çıkabilir, Likya lahitlerini ziyaret edebilir ve el yapımı enfes bir dondurma yiyebilirsiniz.İsteyende teknede kalıp dinlenebilir denize girebilir.Bir saat mola

Üçağız Köyü

Şirin bir balıkçı kasabası olan Üçağız köyünü geziyoruz.Denizin kenarındaki toplu likya lahitleri etkileyicidir.

Yağlıca Koyu

Yağlıca koyu en güzel koylardan bir tanesidir.Bir kanyona benzeyen bu koyda 45 dakika yüzme molamız ve çay ikramımız var.

Çamlık Koyu

Kaş Kekova günlük tekne turu devam ederken son mola noktamız Çamlık Koyu, burada 30 dakika yüzme ve şnorkel molamızı tamamlayıp donuşe geçiyoruz.

Tur Sonu

Güzel bir günün ardından saat 18.00’de Kaş yat limanında turumuzu tamamlanıyor.

Kaş Kekova Fethiye bölgelerindeki günlük turlar hakkında bilgi ve özel grup rezervasyonları için bizimle iletişime geçebilrisniz.
Mavi tur programları için sayfamızı ziyaret ediniz. Kaş kekova mavi tur

Yatımızdaki İmkanlar


sessiz ve huzurlu

Müziksiz

telefon şarj

220 W

yüzme ekipmanları

Snorkel

duş ve wc

Duş

mangal

Mangal

Bermuda Boat Tripadvisor Mükemmellik Sertifikası

trip advisor tekne turu yorumları tavsiyesi

Kekova yat turu konu başlığında , yatımız Bermuda Tripadvisor sitesinde müşterilerinin beğenisi ve tavsiyeleri neticesinde 2013 ten buuana yıllarında “Mükemmellik Sertifikası” ile ödüllendirilmiştir. Tüm müşterilemize içten yorumları için teşekkür ederiz. Yorumları okumak yada yorum bırakmak için logoya tıklayınız..

Rezervasyon


    Uyarılar :
    • Hava ve Deniz Şartlarının Risk Oluşturabileceği Günlerde Kaptanlarımız Rota Değişikliği , Kalkış ve varış Saati Değişikliğine Can ve Mal Güvenliği Bakımından Karar Verebilirler.
    • Gıda Alerjileri Olan Yolcularımızın Hangi Gıdalara Karşı Hassas Olduklarını Kaptana Önceden Bildirmeleri Gereklidir.
    • Tekneler açık alan olduğu için sigara içmek serbesttir. Kanuni Olarak Yasaklamada Yoktur. Misafirlerimiz Saygı çerçevesinde sigara içmeyenlerin yanında olmamak şartıyla belirli yerlerde sigara içebilir. Sigaradan çok rahatsız olan müşterilerimizin bu hususu dikkata almaları gerekir.
    • Covid19 Salgını Sebebi ile Yolcu Sayımız Sınırlıdır, Sağlık Bakanlığı ve il Hıfzısaha Kurulu Tedbirleri Dahilinde Hijyen ve Mesafe Kurallarına Uyulması Rica Edilir.