Kekova – Likya Mavi Turu

Anasayfa »

Kekova Likya Mavi Turları

Kekova Likya Mavi Turu Kaş’ı ziyaret ettiğinizde mutlaka katılmanız gereken mini mavi yolculuk rotalarından turlarından bir tanesidir. Mavi yolculuğa ilk defa çıkmak isteyenler ya da deneyimli mavi tur katılımlıcılarına dinlenme amaçlı bir mavi turu düşünen misafirlerimize tavsiye ettiğimiz bir tur programıdır.

Kaş Kekova Likya mavi turunda sırasıyla Batıkşehir, Simena, Akvaryum koyu, Üçağız , Kocakadın ,Tersane koyları ve Kaş’ın ve Kekova‘nın tarif edilemez güzel koyları gezeilecek yerler arasında.

Kaş mavi yolculuk tur programlarında tecrübeli ve güleryüzlü personelimiz her zaman hizmetinizde.

Rezervasyon   WhatsApp

kas kekova mavi tur
kas kekova tekne turları

Kekova Likya Mavi Tur Bilgileri

Turun Adı: Kekova Likya Mavi Turu
Tur Buluşma Noktası: Kaş yat limanı/ Bermuda Boat satış standı
Buluşma Saati: 09.45-12:00 Arası
Kalkış Saati: 10.00-12:00 Arası
Dönüş Saati: 09.00
Süre: 3 Gün 3 Gece
Kişi Sayısı: Maksimum 8 Pax

Gruba Özel 3 Günlük Toplam Tur Fiyatları

NisanMayısHaziran
TemmuzAğustosEylülEkim
1800€2000€2250€2750€2750€2500€2000€

Likya Mavi Tur Programı


Tur Başlangıcı

Buluşma noktamızdan kaptanımız eşliğinde sizin için rezerve edilmiş özel teknemize geçiyoruz.Teknemize yerleşmemizin ardından kaptanımız sizlere tekne ve tur hakkında kısa bir bilgi verecektir. Unutulmaz anılarla döneceğiniz turumuz başlıyor

1.Gün: Aperlai, Yağlıca, Kocakadın Koyu

İlk rotamız Aperlai antik şehri,normal tekne turların da görme şansı bulamayacağınız,tarih kokan bir antik şehirdir,buradaki öğle yemeğimizin ardından,kısa bir şehir gezintisi yapabilirsiniz.Aperlai’yi geride bıraktıktan sonra rotamız,tıpkı bir kanyonu andıran,tertemiz deniziyle Yağlıca koyu.Burada güzel bir yüzme molamızın ardından sizlere çay ve meyve ikramlarımız olacak.Yağlıca koyunu geride bıraktıktan sonra konaklama yerimiz olan Kocakadın koyu.Not:Kocakadın koyunun küçük bir hikayesi vardır,bu hikayeyi kaptanınız sizlerle paylaşacaktır.

2.GÜN:Tersane koyu, Batıkşehir, Simena, Üçagız, Gökkaya

Kocakadın koyunda ki güzel bir kahvaltımızın ardından Tersane koyuna doğru hareket ediyoruz.Likyalıların tekne yapım yeri olarak kullandığı bu koyu gün boyunca yüzlerce kişi ziyaret etmektedir.Biz programı koyun sakin olduğu zamanı seçerek hoşça vakit geçirmenizi sağlıyoruz

Tersane koyunun ardından Batıkşehir ziyaretimiz başlıyor,Kekova adasının kıyı kenarın da bulunan büyük bir deprem sonucu sular altıda kalan bu şehirde,Likya,Roma ve Bizans dönemine ait tarihi yapılar göreceksiniz.Batıkşehirin ardından Simena da bir saatlik bir molamız olacak burada Bizans kalesini ve birbirinden farklı Likya dönemine ait lahitleri görebilirsiniz .Simena’yı geride bıraktıktan sonra rotamız eski bir balıkçı kasabası olan şimdi ise bir turizm beldesi olan Üçağız köyü,buradaki kral mezarlarını ziyaretimizin ardından rotamız doğal bir liman koyu olan Gökkaya, Gökkayada konaklama.

3.GÜN:Korsan Mağarası, Karalos Koyu, Eleksi Adası, Limanağzı

Kahvaltımızın ardından,Korsan mağarası ziyaretimiz başlıyor bir doğa harikası olan mağaraya hayran kalacaksınız.Korsan mağarası ziyaretimizin ardından rotamız, Karalos koyu,Kekova adasını arka kısmında kalan bu koyda güzel bir öğle yemeği yiyoruz. Akabinde Eleksi adasına doğru hareket ediyoruz.Bu adanın berrak suları şnorkel yapmak ve balık tutmak için çok uygundur,isteyen misafirlerimiz balık tutabilirler. Eleksi adasında ki molamızın ardından rotamız konaklama yerimizi olan Limanağzı koyu.

4.GÜN:Tur Sonu

Limanağzı koyundaki güzel kahvaltımızın ardından,sabah saat 09:00 Kaş yat limanın da turumuzu tamamlıyoruz

Yatımızdaki İmkanlar


sessiz ve huzurlu

Müziksiz

telefon şarj

220 W

yüzme ekipmanları

Snorkel

duş ve wc

Duş

mangal

Mangal

Bermuda Boat Tripadvisor Mükemmellik Sertifikası

trip advisor tekne turu yorumları tavsiyesi

Yatımız Bermuda Tripadvisor sitesinde müşterilerinin beğenisi ve tavsiyeleri neticesinde 2013 ten buuana yıllarında “Mükemmellik Sertifikası” ile ödüllendirilmiştir. Tüm müşterilemize içten yorumları için teşekkür ederiz. Yorumları okumak yada yorum bırakmak için logoya tıklayınız..

Gulet

Turizm bakanlığı sertifikalı bünyemizde bulunan 15 ve 18 metrelikkonforlu guletlerimiz den bir tanesi sizin sizin rahatınız için tasarlanmıştır . Tüm teknelerimiz de Duş ve WC, soyunma kabinleri ile geniş güneşlenme alanı bulunduğu gibi ayrıca 1 adet yemek masası bulunmaktadır. Teknelerimiz de konusunda uzman iki güleryüzlü personel bulunmaktadır

Yemek Menüsü

Gecelik kiralamalarda, tekne personelimiz tarafından üç öğün (sabah,öğle ve akşam) yemek hazırlanmakta ve servis edilmektedir.Ayrıca öğleden sonraları çay ve kek ikramı sunulmaktadır. Yemek menümüz de bulunan çeşitler aşağıda sunulmuştur. Vejerteryan müşterilerimiz için talepleriniz doğrultusunda menü hazırlamaktayız.

İmkanlar

Yolculuklarınız boyunca teknelerimiz de bulunan Kano, Gözlük, Snorkel vePalet takımlarını , ayrıca balık tutma ekipmanlarını ve çeşitli oyun kartlarını sınırsızca kullanabilir. Ayrıca yüzme bilmeyen büyük ve küçük misafirler için can yelekleri mevcuttur. Teknelerimiz herhangi bir rahatsızlığınız göz önüne alınarak küçük bir ecza dolabı bulunmaktadır.

Yemek Menüsü İçerikleri


Kahvaltı : Çay,Kahve,Süt,zeytin,Beyaz peynir,Kaşar peyniri,Tereyağı,Reçel,Bal,Domates,Salatalık,Salam,Sosis,Yumurta dan oluşan zengin bir kahvaltı sunulmaktadır.

Öğle Yemeği: Akdeniz ve Ege yöresine ait sebze ağırlıklı zeytinyağlılardan oluşan menü sunulmaktadır.Taze fasulye,Biber dolması,Yaz türlüsü,Patatesli bezelye, Karnıyarık,Barbunya ve Kabak size sunduğumuz yemeklerin birkaç örneğidir.

Akşam Yemeği: Mangal ve Izgara çeşitlerinden oluşmaktadır .Yöreye ait balık çeşitleri (Çupra,Levrek veya Barbun) Köfte,Tavuk,Kuzu şiş ve çeşitli deniz ürünleri ve yanında yardımcı yemekler sunulur.

Yardımcı Yemekler: Pilav,Bulgur,Meyhane pilavı,Semizotlu yoğurt,Mücver, Patlıcan salatası,Patates kızarması,Rus salatası,Şakşuka (karışık sebze kızarması), Piyaz,Soslu makarna çeşitleri, Çoban salata, Marul salatası,Kırmızı lahana salatası, Semiz otu salatası, Deniz koruğu salatası tur süresince ana yemeğin yanında sunulmaktadır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

 • Tam pansion konaklama
 • Yemek(Sabah,Öğle ve Akşam)
 • Beş çayı yanında kek servisi
 • Meyve ikramı
 • Yakıt,Liman masrafları,Havlu ve Kullanma suyu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Soğuk İçecekler
 • Ören yeri giriş ücretleri
 • Gezi Noktalarında Yapılan Harcamalar
 • Transferler

Uyarılar :
 • Hava ve Deniz Şartlarının Risk Oluşturabileceği Günlerde Kaptanlarımız Rota Değişikliği , Kalkış ve varış Saati Değişikliğine Can ve Mal Güvenliği Bakımından Karar Verebilirler.
 • Gıda Alerjileri Olan Yolcularımızın Hangi Gıdalara Karşı Hassas Olduklarını Kaptana Önceden Bildirmeleri Gereklidir.
 • Tekneler açık alan olduğu için sigara içmek serbesttir. Kanuni Olarak Yasaklamada Yoktur. Misafirlerimiz Saygı çerçevesinde sigara içmeyenlerin yanında olmamak şartıyla belirli yerlerde sigara içebilir. Sigaradan çok rahatsız olan müşterilerimizin bu hususu dikkata almaları gerekir.
 • Covid19 Salgını Sebebi ile Yolcu Sayımız Sınırlıdır, Sağlık Bakanlığı ve il Hıfzısaha Kurulu Tedbirleri Dahilinde Hijyen ve Mesafe Kurallarına Uyulması Rica Edilir.